Արշալույսցիները որոշել են բողոքի ակցիաներն իրականացնել շուրջօրյա
Արմավիրի մարզի Արշալույս գյուղում այսօր շարունակվում են բողոքի ակցիաները: Գյուղացիները ամիսներ շարունակ պահանջում են համայնքապետ Զարզանդ Գրիգորյանի հրաժարականը: Հունվարի 31-ից համայնքապետարանը չի աշխատում: Այսօր էլ համայնքապետարանի մուտքը հսկվում է ոստիկանների կողմից:
Արշալույսի բնակիչ Ավագ Շահբազյանը «Հետք»-ին տեղեկացրեց, որ արշալույսցիների համբերության բաժակը սպառվել է, և պատկան մարմինները պետք է լուծում գտնեն:
Ավագը նշեց, որ եթե մինչ երեկո իրենց հստակ պատասխան չտան` բողոքի ակցիաներն իրականացնելու են շուրջօրյա:
Ցուցարարներից Երանուհին էլ ասաց, որ թավշյա հեղափոխությունը շրջանցել է իրենց գյուղը: Գյուղացիները ստորագրություններ են հավաքել և ուղարկել կառավարություն: Մեկ ամսից ավել է՝ պատասխան չկա:

Аршалуйсцы готовы проводить круглосуточные акции протеста
В селе Аршалуйс Армавирской области сегодня продолжились акции протеста. Уже несколькко месяцев жители общины требуют отставки главы местной администрации Зарзанда Григоряна. Местная власть не работает с 31 января. Сегодня вход в здание администрации охраняли полицейские.
В беседе с Hetq.am житель Аршалуйса Аваг Шахбазян сказал, что терпение людей иссякло, компотентные органы должны найти решение вопроса.
По словам нашего собеседника, если до вечера они не получат конкретный ответ, то акции протеста будут проводиться круглосуточно.
Одна из участниц акции отметила, что бархатнаая революция обошла их село. Больше месяца назад аршалуйсцы собрали подписи и отправили их в правительство, однако ответа до сих пор нет.